Cebe Havale Nasıl Yapılır
Cebe Havale Nasıl Yapılır

Cebe havale nedir ? Cebe havale nasıl yapılır ? Teknolojinin gelişmesiyle birlikte günlük hayatımızı kolaylaştıran bir çok şeyde beraberinde geliyor. Bu gelişmelere de bankalarında ayak uydurması özellikle bulunduğumuz dönemde oldukça önem arz ediyor.

Geliştirilen sistemlerin en aktif kullanılanlardan birisi de cep bank yani cebe havale’dir. Geçtiğimiz yıllarda banka hesabı olmayan kişilere para göndermek oldukça karmaşık ve zor oluyordu. Özellikle aileler askerdeki çocuklarına para göndermekte zorlanıyorlardı.

Artık havale yöntemi ile banka hesabı olmayan birine para gönderebilirsiniz.Üstelik cebe havale yapmak çok kolay yalnızca para göndereceğiniz kişinin adı soyadı ve tc kimlik bilgisine sahip olmanız yeterlidir. Cepbank sayesinde banka hesabı olmayan kişilere de havale yapabilir yani para gönderebilirsiniz.

Cepbank

Cebe Havale Nedir ? Cebe Havale Nasıl Yapılır ?

Türkiye’de ki bankaların hemen hepsinde cebe havale işlemini yapabilirsiniz. Cepbank da denilen bu işlem elektronik ortamlar kullanılarak gerçekleştiriliyor. Cebe havale yapmak için kullandığınız bankanın cepbank havale sistemini kullanıyor olması gerekiyor.

Cebe havale işlemlerinde bankalar komisyon olarak belirtilen küçük miktarlarda ücret talep ederler bu ortalama olarak 2-3 tl’nin üzerine çıkmamaktadır. Bu işlem bankanıza göre değişir bazı bankalar müşterilerinden herhangi bir ücret talep etmeyebilir.

Cebe havale’yi gerçekleştirmek için yapılan işlemler bankaya göre ufak değişiklikler gösterebilir. İş Bankası‘nda para göndermek istediğiniz kişinin cep telefonu numarası ile birlikte TC Kimlik numarası da isteniyor, Ancak TEB bankasında kişinin yalnızca cep telefonu numarasını yazmanız yeterli oluyor. 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz