cinsel gücü arttıran besinler

Cinsel performansı etkileyen etkenlerden birisi de beslenmedir. Ancak bu etkiyi yapan besinlerden tüketerek cinsel performansı arttırmak mümkündür. Bu konuda birçok kitapta, birçok makalede bilgiler bulabilirsiniz. Doğal yollardan güç arttırmak için aşağıda belirtilen besinlerden tüketmek yeterli olacaktır. Ayrıca birçok yararları olan bu besinler sağlıklı beslenmeye de olumlu katkılar yapacaktır. Peki hangi besinlerin Cinsel performansı artırdığını biliyor muydunuz?

Cinsel gücü artırmak için kimyasal içerikli ve Zaraları olan ilaçlardan medet ummayın. Doğal yollardan aşağıdaki besinlerden faydalanabilirsiniz. Piyasada satılan kimyasal ilaçların içeriğinde bile bulanan özel maddeler günlük düzenli olarak tüketeceğiniz besinler arasında yer alıyor. İşte cinsel sağlığınıza iyi gelecek besinler..


Muz
Muz çeşitli faydalarının yanında ayrıca herkesin severek tükettiği meyvelerden birisi. Muzun cinsel yaşama etkileri nedeniyle her gece yatmadan önce bir adet muz tüketmelisiniz ve bu performansınızı arttırır. Muzun içeriğindeki B vitamini karbondioksitleri enerjiye çevirmektedir. Ayrıca muz testosteron  gibi hormonların üretiminde etkili bir meyvedir.

Kereviz Sapı
Kereviz çok sevilen sebze değildir. Özellikle kokusu nedeniyle kereviz yemekten kaçınanlarda vardır. Kereviz sapı partneriniz karşısında cazibenizi arttırmaktadır. Androsteron içeren ‘Çiğ Kereviz’ içerisinde erkeklik hormonunu arttıran etkiler vardır. Erkekler kereviz tükettiğinde ter şeklinde androsteron salgılamaya başlar.

Küçük Hindistancevizi ve karanfil
Muskat denilen Küçük Hindistan cevizi cinsel performansı arttıran besinlerdendirHindistancevizi ve karanfilin, fareler üzerinde yapılan deneyler doğrultusunda cinsel aktiviteyi yükselttiği tespit edilmiştir. Karanfil, kahvede veya sıcak kakaoda bir tutam yeterli olurken, çikolatayla daha fazla yemen gerekebilir. Her zaman yeşil olan bitkilerden hindistancevizi Cadell’e göre sancıya sebep olduğundan fazla yenmemelidir.

İstiridye
Mineral deposu bir deniz canlısı olan istiridyenin içinde bulunan yüksek oranda çinko testosteron üretiminde gerekli mineralleri sağlar. Amerikan ve İtalyan bilim adamları, midye, deniz tarağı ve istiridyede cinsel hormonları yükselten iki çeşit amino asit bulunduğunu tespit etmişler.

Siyah Çikolata
çikolatanın özellikle bitter olanının cinsel gücü arttırdığı bilinmektedir. Kadınların da her gün çikolata yediklerinde, sağlıklı bir cinsel hayat arzuladıkları görülmektedir. Ayrıca çikolata az miktar tüketimi vücuttaki kafeini hareketlendirerek, stresten uzaklaştırmaktadır. Çikolatanın hammaddesinin içinde rahatlatıcı, sarhoş etkisi yaratan ve mutluluk hormonlarını arttıran kimyasallar bulunuyor. Diğer tatlılar gibi çikolata da iyi hissetmeyi sağlayan endorfini tetikliyor.

Zencefil
yararları saymakla bitmeyen zencefilin güçlü kökleri dolaşım sistemini çalıştırarak, genital organlara kanın pompalanmasını hızlandırır. Bu amaçla zencefili koklamak bile yemekten daha etkili olacaktır. Zaten tadı kekremsi bir acılıkta olan zencefilin kolay tüketilmesi için balla karıştırılması tavsiye edilir.

Cadell, “Taze zencefilin kavanozda satılandan daha keskin bir tadı vardır” diyor. Zencefil kan basıncını yükselttiğinde damarlarda yoğunlaşan kan akışı genital bölgedeki dokuları sertleştirir. Daha sonra damarlar daralır ve erojen bölgelerdeki kanın dışarı çıkışı engellenmiş olur.

Keten tohumu
keten tohumunun testosteronu yükselten etkisi vardır. Gün içerisinde bir yemek kaşığı keten tohumu tüketerek içinde bulunan cinsel hormonlarının yapı taşı olan yağ asitlerinden yararlanabilirsiniz.  Bu asitler cinsel güdüleri de arttırmaktadır.
Dr. Hutcherson “Vücudunda yeteri kadar yağ asidi olmayanların hormon değerleri, dolayısıyla da cinsel isteğin düşer” diyor. Keten tohumu yağı, balıktan iki kat fazla omega asidi içeriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz