edevletkredinotu
edevletkredinotu

Devletin hemen hemen tüm kurumlarının bağlı olduğu ve ıslak imza gerektirmeyen tüm bilgi ve belgeleri bünyesinde bulunduran e-devlet sistemi vatandaşların bir çok ihtiyacını kolay bir şekilde görmesini sağlıyor.

E-devlet uygulamasının yeni sürümüyle birlikte artık ücretsiz kredi notu sorgulama çek bilgileri öğrenme ve limit risk bilgilerinizi kolaylıkla öğrenebileceksiniz. e-Devlet uygulamasında bulunan ücretsiz kredi notu sorgulama işlemini ayda bir kez kullanabilir ve bu sayede kredi notunuz ile birlikte güncel limit bilgilerinizi ve risk raporlarınızı kolaylıkla sorgulayabilirsiniz.

Bir çok Türkiye cumhuriyeti vatandaşının merak ettiği ücretsiz kredi notu sorgulama nasıl yapılır, 2019 kredi notu sorgulama işlemleri nasıl yapılır ? gibi soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

2019 e-Devlet Kredi Notu Sorgulama

Öncelikle kredi notunun ne olduğu hakkında bilgi vermek istiyorum. Kredi notu, günümüzde ve geçmişte bankalar ile olan irtibatınız da bankalara bıraktınız izlenimin not sistemine dökülmüş halidir.

Kredi notu bankalar için çok önemlidir. Bankalar kredi notu sistemi ile kredi verecekleri müşterilerinin banka ile çalışma geçmişine bakarak kredi verirler. Çalıştığınız bankalar dan sizin adınıza gelen olumlu ve olumsuz tecrübeler sistem üzerinde kayıt altına alınır ve tüm bankalara sistem üzerinden bildirilir.

Bankanıza gitmeden kredi ve kredi kartı başvurusu yapmadan önce kredi notu sorgulama sistemi ile durumunuzu öğrenerek başvuru yapabilirsiniz. Üstelik bu servis 2019 mart ayı itibari ile e-devlet üzerinden ücretsiz bir şekilde kullanıma açıldı.

Önceden findeks sistemi üzerinde kayıt altında olan kredi notunu, findeks den kontrol etmek hala mümkün. 2019 kredi notu sorgulama işlemi bu yıl ilk kez tüm vatandaşlara ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu işlemi ayda yalnızca 1 kez ücretsiz olarak yapabiliyorsunuz.

Kredi notu sorgulama işlemini findeks üzerinden yapmak isterseniz ücret karşılığında istediğiniz kadar sorgulama yapabilirsiniz. Peki kredi notu sorgulama nasıl yapılır buyurun hep birlikte görelim.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu sorgulama her ne kadar e-devlet üzerinden yapılabilse de aslında yanlış bildiğimiz bir durum var. E-devlet üzerinden yapacağınız sorgulamada kredi notunuzdan çok risk bilgilerinizi ve kredi limitlerinizi sorgulama yapabiliyorsunuz.

E-devletten kredi risk raporu ve kredi notu sorgulayabilmeniz için e-devlet hesabınızın var olması ve şifresini bilmeniz gerekmektedir. Bunun haricinde profilinizin mail ve cep telefonu onaylı olması gerekmektedir.

Sorgulama yapmak için BURAYA tıklamanız yeterli olacaktır.

Ancak tekrar belirtmek isterim ki bu sorgulamada kredi notunuzu göremezsiniz yalnızca risk raporunuzu ve kredi limitlerinizi öğrenebilirsiniz. Detaylı kredi notu bilgilerini öğrenmek için sorgulamayı ücret karşılığında findeks.com üzerinden yapabilirsiniz.

Önerilen Makale: Öğrencilere Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz