hafizakartikurtarma

Teknolojinin gelişmesi ile flash disklerde büyük yenilikler oldu. Cep telefonları, fotoğraf makineleri için çok küçük hafıza kartları çıkarıldı. Boyutlar küçülürken hafıza kapasitesi ters orantılı olarak arttı.

Fotoğraf makineleri ve cep telefonlarında hafıza kartları kullanımı büyük oranda arttığı için oluşan sorunlarda da artış oldu. Bu sorunlara bir kaç örnek verecek olursak;

– Fotoğraf makinenizdeki hafıza kartını sabah çalışırken akşam çalışmaya biliyor ve biçimlendirilmemiş kart uyarısı veriyor. Kartı biçimlendirip tamamen silmeden kullanılamıyor. Kart içeriğindeki resimler ise silindiği için üzüntümüz çok büyük oluyor. (Yazının devamında nasıl kurtaracağınızı anlatacağız.)

– Cep telefonu kartları daha küçük. Başıma gelen sorun, 8 gb Micro sd olan hafıza kartım blackberry telefonumda çalışırken, kartı çıkardım bilgisayara bağladım, ardından tekrar telefona taktığımda biçimlendirilmemiş kart, biçimlendirilsin mi uyarısı ile karşılaştım. Kartı biçimlendirdiğimde içeriğindeki önemli dosyalarım silinmiş oldu.

Yukarıdaki 2 örnek en fazla karşılaşılan sorunların başında geliyor.Sizinde buna benzer bir sorundan dolayı hafıza kartınız, flash belleğiniz silindi ise içeriğini %90′a varan oranda kurtarmanız mümkün.

Kurtarma programımızın adı Flash Memory Toolkit. Öncelikle yazımızın sonuna giderek bu programı bilgisayarınıza indirin. Kurulum gerektirmez, ücretsiz bir programdır.

Ardından hafıza kartınızı bilgisayarınıza bağlayın ve programı çalıştırın. Program kartınızı otomatik görecektir. Program açıldığında aşağıdaki gibi görünecek. Sol taraftan “File Recovery”i seçin.

hafizakartikurtarma

Ardından alt sağ taraftaki “Scan” butonuna basarak taramaya başlayın. Ortadaki ekranda kurtarılan dosyaları görmeye başlayacaksınız. Hafıza kartınızın kapasitesine bağlı olarak tarama işlemi 30 dk ile 60 dk arasında sürebilir.

Tarama işlemi bittiğide ortadaki dosyaların üzerine sağ tıklarak “Select All” deyin ve tüm dosyaları işaretleyin. Ardından sağ alt taraftan “Recovery” butonuna basarak bu dosyaları bilgisayarınıza kaydedin.

Kaydetme işlemi bittiğinde Neredeyse tüm verileri kurtarmış olmanın mutluluğunu yaşayın.

Ayrıca Program vasıtasıyla yapabilecekleriniz:

1- Flash ve hafıza kart belleğimizin kapasite bilgileri, markası, versiyonu
2- Flash veya hafıza kartınızda bozuk sektör olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
3- Flash diskinizi Hızlı veya fiziksel olarak bilgilerinizi silebilme
4- Verilerinizi Kurtarabilme
5- Flash diskin hafızasındaki bilgilerin image halinde yedegini alabilir veya sonra düzenleyerek yedeginizi flash diskinize tekrardan yazdırabilirsiniz.
6- Flash diskiniz yazma ve okuma performansınızı test edebilirsiniz.

biçimlendirilen hafıza kartını kurtarma,biçimlendirilmemiş kart uyarısı,flash disk kurtarma,hafıza kartı silinen dosyaları kurtarma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz