Kapatılan Kredi Kartını Açtırmak
Kapatılan Kredi Kartını Açtırmak

Merhabalar aktuelizm.com takipçileri bu yazımızın konusu, Kapatılan kredi kartını açtırma,kapattığımız kredi kartını tekrar nasıl açarız,kapanan kredi kartı nasıl açılır bu sorular bir çok vatandaşın bizlere ilettiği sorunlar. Bizde bu yazımızda bu soruların cevaplarını vereceğiz.

Özellikle son yıllarda Dünyada ve ülkemizde online alışverişler ve kredi kartı geçerli olan mağaza sayısı arttığı için kredi kartı oldukça yaygındır. Özellikle Türkiye’de diğer ülkelere nazaran kredi kartı kullanımı oldukça fazladır. Kredi kartı kullanımı doğru yerlerde ve doğru zamanlarda kullanılmadığında ödeme güçlüğü çekilebiliyor.

Bu durum kredi kartlarının kapanmasına yol açabiliyor. Kapattığınız kredi kartlarını tekrar kullanmak isteyebilirsiniz. Ancak yeniden kredi kartı kullanmak istediğinizde yeniden kredi kartı başvurusunda bulunmanıza gerek yoktur.

Çünkü kapatılan kredi kartını tekrar açtırmak artık mümkün. İptal edilen kredi kartını nasıl geri açarız sorunun cevabını makalemizin devamında sizlere aktaracağız.

Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır ?

Öncelikle belirtmek isterim ki kapattığınız kredi kartınızı tekrar başvuru yapmadan önce bir şekilde imha etmeniz gerekmektedir. Eğer iptal edilen kartınızı bankamatiğe takarsanız zaten kredi kartınızı size geriye vermeyecek imha edecektir.

Bu şekilde daha önceden iptal etmiş olduğunuz kredi kartınızı banka aracılığı ile tekrar açabilirsiniz. İptal edilen kredi Kartı için irtibat kurmanız gereken tek birim bankadır. Kesinlikle size kapatılan kredi karınızı açtırırız gibi beyanlarla gelen kişilere itimat etmeyiniz bu kişiler sizin kişisel bilgilerinize ulaşmayı amaçlamaktadır.

Kapatılan kredi ve banka kartları ile ilgili başvuru kanalı yalnızca çalışmakta olduğunuz bankadır.

Kapatılan Kredi Kartını Bankaya Başvurarak Açtırmak

İptal edilen kredi kartını tekrar açtırmak için 3 seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlardan ilki çalıştığınız bankanın bağlı olduğunuz şubesine giderek kapattığınız kredi kartını açtırmak istediğinizi söylerseniz müşteri temsilcisi en kısa sürede bu işlemi gerçekleştirecektir.

Başka bir seçenekten de bahsedecek olursak bağlı olduğunuz şubenin müşteri temsilcisiyle telefondan irtibat kurarak bu isteğinizi dile getirebilirsiniz. Dilerseniz kapatılan kredi kartını açtırmak için müşteri hizmetleriyle iletişim kurarak bu isteğinizi bu şekilde de gerçekleştirebilirsiniz. Bu seçeneklerin en uygunu şubeye giderek müşteri temsilciniz ile bizzat iletişim kurarak yapmanızdır.

Önemli Not: Kredi Kartınızın kapatılma sebebi sicilinizden kaynaklı ise bu işlemler bir işe yaramayacak ve kredi kartınızı tekrar açtıramayacaksınız.

4 YORUMLAR

    • Bu borç miktarınıza ve sicilinizin durumuna göre değişkenlik gösterebilir. En sağlıklı bilgiyi şubeye giderek veya müşteri hizmetleriyle iletişim kurarak sorunuza daha kolay bir cevap bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz