klima-arizasi

Merhaba arkadaşlar kış aylarının gelmesiyle klimaların ısıtma arızası verme gibi problemleri başlayacaktır bizde bu yazımızda bu arızaların neden olacagı hakkında sizlere elimizden geldigince bilgi verecegiz.

Klima neden ısıtmaz ?  Klima neden az ısıtır ?

  • Klimanızı yeni aldıysanız klima bulunduğu odaya yetmeyecek kadar küçükse klimada hafif bir sıcak üflemeden fazlasını göremezsiniz çünkü her klimanın takılabileceği ortalama bir metrekaresi vardır cihaz alana yetersiz olduğu için yeterli ısıtmayı alamayabilirsiniz.
  • Klimanın bulunduğu odanın kapısının veya penceresinin açık olması sıcaklığın kolay bir şekilde kaçmasını sağlar, klima kaç binlik olursa olsun alana büyük bile olsa kesinlikle odanın kapısını açık bırakarak kullanmayın bu size elektrik faturası olarak geri döner ayrıca sıcaklığın diğer odalara gitmesi çok zordur çok uzun süre çalışması gerekmektedir.
  • Klimanızın periyodik bakımının her yıl düzenli olarak yapılması gerekir eğer yaptırmadıysanız içerisinde dönen fan’ın tıkanması ve içerisinde bulunan alüminyum peteklerin tıkanması da klimanızın ısıtmasına engel olacaktır bu sağlığınız içinde zararlıdır mutlaka iş yerinde 6 ayda bir kez evlerde ise yılda 1 kez periyodik bakımın yapılması gerekmektedir.
  • Klimanın iç ve dış ünitesi açık bir alanda olmalı eğer iç ünitenin önüne herhangi bir şey koyarsanız veya iç ünitenin hava kanallarının olduğu yerlere herhangi bir cisim koyarsanız bu klimanızın ısıtmasına ve soğutmasına engel olacaktır.
  • Klimanızı açtığınızda hiç ısıtma yapmıyor ve oda içerisindeki havayı size geri üflüyorsa borularınız da bir kaçak meydana gelmiş olabilir ,klimanızın içinde bulunan gaz kaçmışmış olabilir.
  • Klimanıza gereğinden fazla gaz verildiyse bu komperasörün gazı basamamasına sebep olur ve ısıtma veya soğutma gerçekleşmez.
  • En son madde ve en basit olanınıda söylemek isterim çünkü bu sorunla çok sık karşılaşılıyor eğer klimanızı ısıtma konumuna almadıysanız ısıtma yapmaz bunuda kontrol ettikten sonra ısıtma veya soğutma alamıyorsanız yetkili servisinizi arayarak yardım isteyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz