klimanedensuakıtır

Kış aylarının gelmesiyle klimalar daha aktif kullanılmaya başlanmış oldu.Bu konumuzda klimanın su akıtma sebeplerinden bahsedeceğiz klimanın su akıtması bazı durumlarda normal olsa da bazen plastik aksamdan kaynaklanan bir problemde olabiliyor şimdi maddeler halinde klimaların hangi durumlarda su akıtabileceğini yazacağız lütfen dikkatle okuyunuz.

Klima Neden Su Akıtır ?

  • Su klimanızın dış ünitesinin altından kışın su geliyorsa bu normal bir durumdur eğer suyun aktığı yer ile ilgili probleminiz varsa dış ünitenin altına bir hortum takarak suya istediğiniz gibi yön verebilirsiniz.
  • Su klimanızın iç ünitesinden dışarıya çıkan hortumundan geliyorsa buda normaldir yazın su  kışın aksine iç ünitenizden çıkan hortumdan akar.
  • Su klimanızın iç ünitesinin içinden  püskürerek damla damla atıyorsa klimanızın filtrelerini kontrol etmeniz gerekir filtreleriniz çok tıkalı ise klimanız üzerinden bulundurduğu sıcaklığı atamayarak terleme yapar ve damla damla üfleyerek dışarı atar.
  • Su klimanızın iç ünitesinden ön kısmından normal bir şekilde damla damla akıyorsa klimanızın arka gövde dediğimiz duvara yapışık olan malzemesi çatlamış olabilir bunun sebebi klimanın sürekli sıcak soğuk ve su görmesidir plastik bir aksam olduğu için zamanla çatlaması normaldir.
  • Su klimanızın sağ veya sol kısmından damla damla akıyorsa klimanızın iç ünitesinden çıkıp dış üniteye giden borusunda eğim problemi vardır klimanın içerisinde bir pompa olmadığı için suyu dışarı iterek atamaz bu yüzden dışarıya çıkan boruda suyun gidebileceği kadar eğim olması gerekmektedir.
  • Klimanızın iç ünitesinden çıkıp dışarıya atılan suyun olduğu yere bir şişe veya  kova koyduysanız ve bu dolupta hortumun ucu suyun içinde kalırsa su hortumun içinde birikir ve en son dolduğunda klimanızın iç ünitesinden su akıtmaya başlar.

Bu konu hakkında bir soru veya sorununuz olursa altta bulunan yorum kısmından bize sorununuzu ulaştırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz