yazmak-yazarin-gozunden-dilinden-720x420

Mutluluk İle İlgili Kompozisyon Yazısı

Mutlu olmak tabiî ki her insanın olmak istediği bir biçimdir. Kimi yaptığı işlerle, kimisi ailesiyle, kimi yaptığı şeylerle mutlu olmak ister. Neticesinde mutlu olmak ister nasıl olursa olsun. Tabi aramızda küçük şeylerle de mutlu olanlar vardır. Mesela sevdiği insandan gelen küçücük bir mesaj, o insanın bütün gün mutlu olmasını sağlayabilir.

Mutluluk aslında küçücük şeylerde saklıdır. Tahmin edemeyeceğimiz şeylerde. Küçücük bir çikolata bile bir insanın mutlu olmasını sağlıyorsa, sevdiği bir şeyi yapmak onun daima mutlu olmasını sağlayabilir. Bir öğrenci için küçücük bir aferin sözcüğü bile onun mutlu olmasına, yüzünde güller açmasına yardımcı olmaktadır.

Aslında hepimiz değer bilmeyen mutsuz insanlarız. Sizinle kısa bir hikâye paylaşacağım. Günün birinde Tanrılar mutluluğu saklamak istemişler ve birisi yıldızlara, birisi ormanın içerisine, birisi denizin dibine diye sıralama yaparken, içlerinden birisi mutluluğu nereye saklarsak saklayalım.

İnsanoğlu arar ve neticesinde mutluluğu bulur demiş, ancak onu içlerine saklarsak kimsenin aklına kendi içine bakmak gelmez demiş. Ne kadar doğru demiş bence. Kişi mutluluğun ya da mutsuzluğun sebebini hep başkasında görürken, oysa kendisinde olduğunu akıl edemez.

Aslında hepimiz değer bilmeyen, mutsuz kişileriz. Çünkü sevdiğimiz insanlara, ailemize, arkadaşlarımıza ve dostlarımıza yeri geldiği zaman surat asabiliyoruz. Biliyoruz ki onlar her daim bizim yanımızdalar ve her ne yaparsak yapalım bizi terk etmeyecektir, bizi affedecektir.

Küçücük şeylerle mutlu olmasını bilmemiz gerekmektedir. Sağlığımız yerindeyse, aklımız yerindeyse mutsuz olmamızı gerektiren bir durum bizim için yok demektir. Sağlıklı günler geçirmenizi diliyorum. Hoşça kalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz