Turktelekomsebekesorunu
Turktelekomsebekesorunu

Türk telekom Türkiye’nin en köklü telekominikasyon şirketlerinin başında gelir. Gerek sunduğu hizmet gerekse yaptığı kampanya ve indirimlerle internet bağlantısı isteyen herkesin ilk aklına gelen türkiye’nin en kaliteli şirketidir. Özellikle son dönemlerde türk telekom’a abone olmak isteyen vatandaşların karşılaştığı bir sorun hakkında biraz bilgi vermek istedim.

Türk telekom’u internet bağlantısı için aradınız ve size şebeke olmadığını mı söylediler ? İşte bu yazımız tamda sizin için hazırlandı. Şimdi sizlere soru cevap şeklinde aklınıza takılan tüm soruların cevabını vereceğim.

Türk şebeke sorunu nerede olur ?

Türk telekom şebeke sorunu genellikle yeni yapılan binalarda olur. Nadiren de olsa eski 3+ kaç binalarda olur.

Türk telekom şebeke sorunu nedir ?

Türk telekom şebeke sorunu telekomdan kaynaklıdır. Şebeke sorunu demek alt yapı yok anlamına gelmektedir. Alt yapıyı hazırlaya görevi ise türk telekom’a aittir. Ancak çok fazla yeni binalar yapıldığı için hepsine aynı zamanda şebeke çalışması yapmak çok zordur ve fazla zaman alır.

Türk telekom şebeke sorgulama nasıl yapılır ?

Sokağınızda veya binanızda şebeke sorunu olup olmadığını Türk Telekom Kapsama Haritası burada ki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Türk telekom şebeke sorunu bildirme nereye yapılır ?

Türk telekom müşteri hizmetlerini arayarak sorunuzu bildirebilirsiniz. Bunun haricinde size en yakın türk telekom müşteri hizmetleri ofisine giderek dilekçe verebilirsiniz bu oldukça etkili olacaktır.

Hatta binanızda sizin haricinizde internet bağlatmak isteyip bağlatamayan komşularınız varsa eğer hep birlikte dilekçe verirseniz bunun faydasını görürsünüz ve mümkün olan en kısa sürede sorununuz giderilir.

Önemli Not: Türk telekomda şebeke sorunu ile karşılaştığınız zaman DSL, ADSL, VDSL bağlantı türlerinden birini istiyorsanız eğer süperonline,türknet,vodafone,millenicom gibi farklı şirketlere başvuru yapmanız birşeyi değiştirmez çünkü Türkiye’nin her yerinde bakır kablolu internet alt yapısını türk telekom tarafından sağlanmaktadır.

Konu hakkında aklınıza takılan herhangi birşey olduğunda sormak istediğiniz soruları alt kısımda bulunan yorum kısmında sorabilirsiniz. Editörlerimiz mümkün olan en kısa süre içinde cevap vereceklerdir.

7 YORUMLAR

  1. sa hocam ayni sorun bendede var gecen sene kullandigim dairede internet varken simdi baglatmak istedigimde sebeke yok diyor. ekipler baglamaya geldiginde 10 taneden 1 tanesi internet kullaniyor diger bos olan 9 yerden 2 tanesini deneyip sebeke yok diyor gercekten alt yapi yok diyebilir miyiz

    • Ekiplerin baktığı yer lokal diye adlandırılan kısım, orada boş yer olmasi birseyi değiştirmez. Şebeke olmaması port olmaması anlamına gelir buda bina ile alakali değil bağlı olduğunuz saha dolabı ile alakalıdır. Yani ekipler şebeke yok diyorsa eğer gerçekten yoktur .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz